Zespół
Joanna Maciuk - w Zespole tańczy od października 2007 roku, gdzie przyciągnęła ją atmosfera sprzyjająca rozwojowi tanecznemu, jak i sarkazmu i cynizmu. Interesuje się kulturą XV, XVI i XVII-wieczną, tańcem i muzyką dawną oraz fotografią. W latach 2001-2007 tańczyła w Zespole Tańca Dawnego "Chastelana" z Gdańska, który zasłynął z eksportu tancerek do Warszawy. Zawsze pełna energii, wyzwania taneczne sprawiają jej niezmierną satysfakcję. Chętnie testuje wytrzymałość innych na wysokie dźwięki. Doskonali swój warsztat na kursach tańca dawnego m. in. u Livena Bearta, Barbary Sparti, Bruny Gondoni, Veronique Daniels oraz Marie-Claire le Core w kraju i poza jego granicami. W latach 2005-2010 prowadziła warsztaty tańca dawnego na Grunwaldzie, szerząc wiedzę z zakresu XV wieku wśród rycerstwa. Odpowiadała za naukę tańców XV-wiecznych zgodnie z traktatami, lecz z uwagi na rokrokcznie kurczącą się grupę i słabnące zainteresowanie, zaprzestała tej działalności.
W zespole prowadzi Facebookowy profil grupy, wprowadza zamieszanie w dziedzinie techniki tańca, wydaje zrozumiałe tylko dla niektórych dźwięki twierdząc, że coś tłumaczy. Ogólnie robi dużo hałasu i odreagowuje na zajęciach swoje ADHD.
Andrzej Lamenta - w Zespole tańczy od 2005 roku, zapalony szermierz i od niedawna nawet dyplomowany instruktor szermierki. Częste i ostre docinki są jego specjalnością, przez które większość treningów powinna być z czerwonym kółeczkiem. Raz udało mu się dotrzeć na warsztaty w Petersburgu w 2009 roku, gdzie szkolił się pod okiem Livena Bearta oraz Barabary Sparti.W zespole odpowiada za dręczenie rozgrzewkami i dbaniem o to aby nikt z treningu zbyt świeży nie wyszedł.
Aneta „Anett” Lewenda-Falkowska – w zespole na stałe od 2008 roku, chociaż już dużo wcześniej bywała na treningach okazjonalnie. Dba o utrzymanie ilości jadu w ATD na odpowiednim poziomie. Ruda, wredna i jako pogodzony ze swoim trudnym charakterem psycholog - niebywale z tego dumna. Galerie renesansowych portretów uważa za jedyne źródła wiedzy o modzie, do jakich warto zaglądać, a w ciasno zasznurowanym gorsecie, czuje się tak samo dobrze, jak w skórzanej kurtce motocyklowej. Książki pochłania tonami, gustując zwłaszcza w literaturze historycznej, reportażowej i fantastyce. Uwielbia koty, chociaż swojego domowego sierściucha ma czasem ochotę zatłuc klapkiem. Zamierza nadal doskonalić swój warsztat taneczny, miło spędzając przy tym czas z resztą zespołu.
Bartosz Falkowski - samozwańczy specjalista od rekonstrukcji choreografii traktatowych. Do zespołu dołączył w 2008 roku i szybko dał się poznać jako utalentowany tancerz. Po czym woda sodowa uderzyła mu do głowy i uznał, że zespół popełnił w przeszłości wiele błędów i wypaczeń i jego misją stało się naprostowanie spraw, zwłaszcza w obliczu elementów wprowadzających chaos. Z pasją (a czasem i bez niej) przekopuje się przez słowniki i traktaty Carosa i Negriego aby co i rusz wprowadzać poprawki do technik tanecznych zespołu. Tyran. Oprócz tego zajmuje się ogarnięciem ze strony technicznej strony www ATD i robi różne inne "takie tam" jak trochę fotografuje, przewraca się na motocyklu a czasem nawet jeździ, sporo czyta (gdy nie jeździ), uprawia szermierkę historyczną i inne sporty walki. Uważa, że doba jest za krótka i narzeka, że musi tracić tyle czasu na sen.
Alicja Poziemska - zawsze była zafascynowana historią i jej rekonstrukcją. Od 2001 roku czynnie uczestniczyła w imprezach z okresu późnego Średniowiecza. W latach 2005 - 2006 poznała co to tańce dawne na warsztatach tańca średniowiecznego prowadzonych na polach Grunwaldu. Tam pod czujnym okiem Asika polubiła ten sport ;). W latach 2010-2012 pomimo nowych wyzwań, związanych z wychowywaniem kolejnego pokolenia, sporadycznie, ale z entuzjazmem pojawiała się na zajęciach ATD w grupie średniowiecznej.Od 2013 postanowiła zrobić coś dla siebie i przy okazji spróbować czegoś nowego – dołączyła wiec do zespołu na stałe i rozpoczęła naukę tańca z okresu renesansu.
Wolne chwile spędza na wycieczkach ze swoimi dziećmi, słuchaniu muzyki (którą uwielbia) i na koncertach. Lubi też książki – czyta je chętnie, o ile akurat przy tym nie zaśnie ;-).
Magdalena Borowczak - W zespole od 2011 roku. Zafascynowana historią i rekonstrukcją historyczną. Gdy z żalem odkryła, że miecz jest dla niej zdecydowanie za ciężki, jej pasją stał się taniec dawny. Zawsze czuła, że urodziła się o 500 lat za późno. Jest przekonana, że doskonale odnalazłaby się w realiach renesansowej etykiety i meandrach skandali dworskich. Prywatnie studentka (i pasjonatka) kulturoznawstwa Słowian zachodnich i południowych, władająca biegle językami: serbskim i chorwackim – bułgarski w drodze.
Jurek Krężel - Po przypadkowym dołączeniu do zespołu (zrządzeniem okrutnego losu) pod koniec 2012, dokonał niesamowitego odkrycia: istnieje coś jeszcze poza końmi, szablą, łukiem i Azją, a taniec (dawny i nie tylko) nie jest czymś, na co trzeba prychać i przed czym bronić się trzeba rękoma i nogami. Był krótki okres, kiedy wydawało mu się, że zajęcia w ATD będą jedną z dobrych odskoczni od codziennej pracy, ale trochę się pomylił - nieogarnialna zawiłość niektórych tańców sprawiła, że jego mózg zyskał samoświadomość. Nie przejmuje się sprawami progresu w tańcu, a na zajęcia udaje się im (jemu i Mózgowi) chodzić całkiem regularnie.